I'M  SORRY     PAGE  PREPARE       THANK YOU

   Benešová Hora
 
 

   Kvilda

 contact     ,,,,,,, Email

 Tel. + Fax 

 388 431 251

 Mobil                 739 016  594    
 
  

         

 Za 1 registraci vám vyplatíme 20 Kč... a to přímo na ruku, Abum.cz

  STRÁNKA  SE  PŘIPRAVUJE    POKOCHEJTE SE KRÁSOU TOHOTO KRAJE

 

      Ubytování 

             Ubytování je možné v centrální budově nebo v bungalovech areálu střediska.                   

CENTRÁLNÍ BUDOVA: 

 V prostorných a pohodlných pokojích o kapacitě 7x2-lůžkový pokoj, 10x3-lůžkový pokoj, 6x4-lůžkový pokoj. Na všech pokojích teplá voda,WC a sprchy společné pro jednotlivé pokojové sekce(celkem 8XWC a 6Xsprchy).  Dále 2X 2/3 lůžkový pokoj s vlastním příslušenstvím(WC a sprcha), 2X12-lůžkový pokoj(vhodný např.pro dětské kolektivy či studenty) a třípokojový byt(celkem 8lůžek)s kuchyňským koutem a koupelnou.  V budově střediska jsou dvě jídelny vybavené televizory,2klubovny,lyžárna,bar.

BUNGALOVY:

V celoročním provozu,elektrické vytápění,10X2/3 lůžkový pokoj ,10X4/5 lůžkový pokoj.  Uspořádání:V každém bungalovu 4 pokoje,vždy pro 2 pokoje společná předsíňka,WC a umyvárna. U všech bungalovů terasa. Sprchy společné v centrální budově střediska.

    

 DOPRAVA

Pro automobilisty trasa (Praha)-Strakonice-Čestice-Vacov,z Vacova značeno až na místo jako REKREAČNÍ ZAŘÍZENÍ FEZKO-BENEŠOVA HORA. Parkování v arealu bez poplatku. Autobusové spojení linkou Praha(stanice Na Knížecí M-Anděl)-Strakonice-Zadov s výstupem v obci Stachy a dále cca 1km pěšky. Pro zájezdy příjezd i parkování autobusu v areálu také zdarma.

STRAVOVÁNÍl

Rekreační středisko je známo velmi dobrou a kvalitní domácí kuchyní. K dispozici jsou 2 jídelny. V případě celodenních výletů je možno po dohodě čerpat oběd formou cestovních balíčků a jinak dle dohody.

                                      OBČERSTVENÍ 

V celodenním provozu je bar s velmi pestrým sortimentem nápojů a pochutin. Milovníci zlatého moku uvítají kvalitní točené pivo, nebo se v zimních měsících můžete občerstvit teplým čajem, punčem nebo grogem a ostatní třeba uvítají zmrzlinové výrobky a poháry.

           

   

   .................................  .PROVOZ  

Rekreační středisko je v celoročním provozu.                                                              Nabízí tyto typy pobytů. 

Standartní dovolená rodinného typu,                                                                         kolektivy:                                                                                                 Školy v přírodě, ozdravné pobyty, lyžařské kursy, podniková školení, oslavy,abiturientská setkání , pobyty se zabíjačkou a vepřovými hody a další pobyty.  Na zakázku možnost zajištění hudební produkce(živá hudba ,diskotéka), přednášek o šumavě s promítáním  diapozitivů, poznávacích programů apod. Pro skupiny nad 25 osob smluvní ceny s možností  výrazných slev.

                                         REHABILITACE                                                                             Ozdravné pobyty:                                                                                          V případě zájmu můžeme nabídnout kompletní rehabilitaci celého organismu pod odborným lékařským dohledem.                                                                      

                                              Stachy

                                   

                   JARO-LÉTO-PODZIM

Při pobytech v tomto období jistě využijete mnoha příležitostí  k poznávání této části Šumavy .           V samotném arealu rekreačního střediska je k dispozici tenisový kurt, hřiště na odbíjenou a kopanou, dále je k dispozici též stolní tenis, kulečník, šipky a posilovna. Dvě přírodní ohniště nabízejí možnost posezení při opékání vuřtů, popřípadě selat. V letních měsících je možno využít ke koupání přírodní koupaliště v Úbislavi(cca 1km) nebo v Rohanově(cca 3km). Již bezprostřední okolí poskytuje mnoho možností k vycházkám, houbaření či jízdě na horských kolech. Málokdo si nechá ujít možnost využít výhodné polohy rekreačního střediska k návštěvě nejatraktivnějších šumavských míst. Nabízí se romantická procházka Povydřím,návštěva Kašperských Hor s prohlídkou hradu Kašperk,nedaleký Javorník s rozhlednou a Klostermannovým památníkem, Zadov-Churáňov s jednou z nejznámějších meteorologickýchstanic, Kvilda, Šumavské slatě s unikátním výskytem flory i fauny, Boubínský prales, Stachy-jediná obec kde na náměstí rostou hřiby. Také lze navštívit proslavené Hoštice kde byly natáčeny filmy režiséra Zdeňka Trošky Slunce seno a .... s Helenou Růžičkovou.

                                              Boubín

                            

                                                            ZIMA

Již bezprostřední okolí je rájem pro běžkaře. Pro sjezdové lyžování můžeme doporučit nedaleký Javorník(cca 3km)nebo lyžařský areál Zadov-Churáňov(cca 10km)s několika sjezdovkami, vleky a sedačkovou lanovkou. Desítky kilometrů upravených běžeckých tratí umožňují v oblasti Zadova-Churáňova absolvovat nejatraktivnější běžecké trasy.              

                                                         RARITA   

                 ****   Pštrosí farma s možností prodeje pštrosích vajec ****